П`ятниця, 17.05.2024, 09:08
Навчально-виховний комплекс
"Родина"
Для вчителів – дім творчості; для учнів – дім радості; для батьків - дім спокою.
місто Жовті Води
Вітаю Вас, Гість · RSS
 Навчальний план (Початкові класи)

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ

Навчальні плани зорієнтовані на роботу школи І ступенів за 5-денним навчальним тижнем з українською мовою навчання. Робочі навчальні плани навчально-виховного комплексу «Родина» на 2010-2011 навчальний рік розроблені:

для початкової школи:  за Типовими навчальними планами початкової школи з українською мовою навчання, затвердженими наказом МОН України від 29.11.2005 р. №682 (додаток №1).

Навчальні плани передбачають оновлений зміст загальної середньої освіти , повніше враховують сучасне соціальне замовлення на шкільну освіту.

Робочі навчальні плани загальноосвітнього навчального закладу розроблені на виконання Закону України  «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Закону України №2442-УІ «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу»

При складанні робочих навчальних планів дотримано гранично допустиме навчальне навантаження на учня, а також загальної кількості годин.

СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» 2010-2011 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом – День знань – і закінчується проведенням навчальної практики, навчальних екскурсій, підсумкового оцінювання і державної підсумкової атестації навчальних досягнень учнів.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

І семестр – з 1 вересня по 24 грудня,

ІІ семестр – з 10 січня по 27 травня.

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули:

- осінні - з 25 жовтня по 31 жовтня;

- зимові – з 27 грудня по 9січня;

- весняні – з 21 березня по 27 березня;

- літні – з дня закінчення навчального року по 31 серпня.

Для учнів початкових класів організовуються навчальні екскурсії на природу, на виробництво, суспільно-корисна праця ( упродовж 4-х днів, тривалістю не більше як 3 академічні години на день).

1-2, 4 класи

Сходинки до інформатики

Разом

8

Гранично допустиме навчальне навантаження на учня ( без урахування часу на заняття з фізичної культури, індивідуальні та групові заняття)

20

21

23

-

Всього фінансується з бюджету (сумарна  кількість годин інваріантної і варіативної складових )

23

24

25

72

Граничний обсяг домашнього завдання

45 хв.

90хв.

Порядок вивчення окремих предметів

В організації навчального процесу в 2010 -2011 навчальному році велика увага буде приділятися на основні шляхи поліпшення якості змісту освіти, а саме:

- особистісну орієнтацію змісту освіти;

- фундаментальність освіти;

- гуманізацію та гуманітаризацію;

- пріоритет збереження здоров»я учнів;

- диференціацію змісту освіти;

- забезпечення практичної спрямованості освіти;

- забезпечення цілісності уявлень школярів про світ шляхом інтеграції змісту освіти.

За рахунок варіативної складової в 2010-2011 навчальному році продовжується викладання годин інформатики  в

1 -4 класах курс за вибором "Сходинки до інформатики".

В 2-4 класах вивчається  російської мови.

На 0,5 години збільшено викладання математики та української мови в 1 -4 класах.

Олександр Цюпа © 2024
Яка книга краща: паперова чи електронна?
Жовті Води
Рейтинг блогов Рейтинг блогов